Booking.com
top of page
  • Yazarın fotoğrafıBalondan Dünya

Cunda: Yeme - İçme Rehberi

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020

Ulaşım ve konaklama rehberini tamamladıysak ikinci kısmımıza geçelim 😎

Cunda küçük bir yer olduğu için yapılacaklar da yenecekler de birçok tatil beldesine göre sınırlı. Bu da hem anlatmayı kolaylaştırıyor hem de burayı haftasonu kaçamakları, 2 günlük ve/veya günübirlik tatiller için ideal yapıyor. Belki de bu yüzden seviyoruz Cunda'yı. Sizi acele ettirmiyor, tadını ala ala havasını soluya soluya geziyorsunuz 🤩 Bir yandan da her isteği karşılayan bir konuma geldiğini de eklemek isteriz, kahvecilerin, müzikli yerlerin, meyhanelerin sayısı artmaya başladı, gece hayatı biraz daha gelişti ama biz hala bir miktar sakinlik için Cunda'yı tercih edebiliyoruz.

Haydi gelin yeme içme ile ilgili temel önerilerimiz ile devam edelim 🍽 

1. Cookpoint 'te kahvaltı. Gitmeden önce araştırmış ve ilk sabah kahvaltımızı burada yapmaya karar vermiştik. Boool bool çeşit, havadar bir bahçe, güzel renkler ve çiçekler bizi karşıladığında "adaya hoşgeldik, iyi ki geldik" dedik🍳😍


2. Ada Pansiyon'da kahvaltı. Öyle bir yemişiz ki fotoğrafını çekmeyi unutmuşuz, kısaca bu şekilde özetleyelim😂


3. Ada Pansiyon'da rakı-balık-meze. Konakladığımız yer olduğu için deneme şansımız oldu, çok fazla masa olmadığı için servis rahat, mezeler efsane, klasik bir Cunda ara sokağında mavi-beyaz konseptte ve fasıl eşliğinde.


4. Sahildeki balıkçılarda rakı-balık-meze. Spesifik bir yer söyleyemeyeceğiz, fiyat aralığı ve meze içeriği olarak pek çoğu aynı. Çok fazla vaktimiz olmadığı için de deneme fırsatımız olmadı, ancak hepsi her daim dolu olduğuna göre vardır bir hikmet diyoruz 😄


5. Taş Kahve'de dibek kahvesi. Adanın en meşhur yerlerinden biri. Zamanında dizilere de konuk oyunculuk yapmış olan Taş Kahve'de kahvelerinizi yudumlayabilir ve giderken de paketle alabilirsiniz.

6. Dondurmacı Cemal'de kavunda dondurma. Sahildeki dondurmacılar arasında yıllardır dondurmalarını tercih ettiğim yer olunca çekirdek ailemizle de tercihimiz oldu. Çeşitleri bol, dondurmaları lezzetli.

7. Ve tabi ki ayvalık tostu. Biz adada motorun orada küçük bir cafede yemiştik, çok da güzeldi. Adını fotoğrafımız sayesinde bulduk, umarız hala açıktır.


8. Sahildeki birçok yerde tarçınlı lokma. Lokma çok severiz, tarçınlısını ilk adada yiyince oraya özel bir tat oldu bizim için. Mesleki deformasyon olarak da kan şekerimizi de dengeler düşüncesi hakim olunca tercih hep tarçınlı oldu 😁

9. Ayvalık Imren Pastanesi 'nde höşmerim ve sakızlı kurabiye. Özellikle Ege kıyılarında sıklıkla duyacağınız bu iki tadın Balıkesir'deki adresi. Höşmerim daha çok Balıkesir ile özdeşleşmiş sütlü bir tatlı, isminin "hoş mu erim?" sorusunun söylene söylene değişmiş hali olduğu anlatılır.


10. Mehmet Usta Ev Yemekleri'nde kabak çiçeği dolması. Yine özellikle Ege kıyılarında sıklıkla duyacağınız bu tadın bizim için Balıkesir'deki adresi. Taze taze yapıp müşteriye sundukları için gün içinde geç saatlere kalmaz. Öğlen saatinde yemeye çalışın. Motorun ordaki çay bahçelerinin arkasındaki ara sokakta yerleri.


Karnınız doyduysa Cunda'da neler yapabileceğinizi anlattığımız yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz😉


Bizi buraya tıklayarak instagramdan da takip etmeyi unutmayın😍


Sevgiler,

H&E
#gezi #seyahat #gezirehberi #cunda #ayvalık #balondandünya #cundagezirehberi #ayvalıkgezirehberi

73 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page